Coraz więcej turystów wybiera się na wakacje do krajów Azji Południowo – Wschodniej. Pod względem popularności niewątpliwie króluje tu Tajlandia, która przez niektórych uważana jest za raj dla turystów. W ostatnich latach popularność zdobyły także inne kraje, które do tej pory nie były uczęszczane przez turystów przede wszystkim ze względu na panujące w nich warunki polityczne.

Tajlandia kojarzy się turystom z ciepłym klimatem, sympatycznymi ludźmi, bogatym wyborem owoców. Jest to miejsce często wybierane przez turystów z Polski głównie ze względu na warunki ekonomiczne.

Ceny w Tajlandii są przystępne dla średnio zamożnego Polaka, co sprawia, że można w tym miejscu spędzić długie, pełne atrakcji wakacje. Tajlandia kusi turystów wieloma atrakcjami. Duże miasta są centrum nocnej rozrywki i wielu innych ciekawostek. Znaczna część turystów wybiera to miejsce ze względu na piękne i czyste plaże.

Kiedy najlepiej odwiedzić Tajlandię? Kraj ten można odwiedzać praktycznie przez cały rok, jednak warto wiedzieć by unikać pory deszczowej, która może być bardzo uciążliwa. Jeżeli chodzi o zakwaterowanie – nie ma problemu, żeby znaleźć atrakcyjne zakwaterowanie w przystępnej cenie.

Jeżeli chodzi o jedzenie – tu również ceny są zachęcające dla turystów, jednak niektóre specjały tajskiej kuchni mogą odstraszać osoby, które nie lubią kulinarnych eksperymentów. Tajlandia oferuje jednak ogromny wybór doskonałej jakości, świeżych owoców.