Sri Lanka, państwo w Azji Południowej położone na wyspie Cejlon wraz z mniejszymi przybrzeżnymi wysepkami, jest coraz chętniej odwiedzane przez turystów z Polski. Nic w tym dziwnego, ponieważ miejsce to urzeka niezwykłą przyrodą, a jego mieszkańcy są otwarci i gościnni. Dlatego wakacje na Sri Lance to niezwykła przygoda.

Zwolennicy ciepłej wody i plażowania pod palmami na pewno w czasie pobytu na Sri Lance nie będą zawiedzeni. To prawdziwy raj dla kochających słońce i spokojne morze. Plaże Tangalle i Mirrisa kuszą delikatnym piaskiem, a ich największą zaletą jest to, że nie ma tam tłumu turystów. Każdy znajdzie wystarczająco dużo miejsca dla siebie. Jeśli ktoś lubi surfować to doskonałym miejscem na takie wodne atrakcje będzie plaża w Unawatuna.
Co warto zaś zwiedzić w Sri Lance? Miłośnicy zabytków i budowli sakralnych znajdą tu wiele dla siebie. Warto zobaczyć ruiny w Mihintale oraz odwiedzić świątynię Zęba w Kandy, w której znajduje się najważniejsza relikwia Buddy i posłuchać rytmicznych dźwięków wybijanych po zachodzie słońca przez bębniarzy odzianych w białe szaty.
Jedną z największych atrakcji turystycznych jest sierociniec dla słoni, w którym te niezwykłe zwierzęta są dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Mieszkańcy Sri Lanki to ludzie gościnni i otwarci, którzy chętnie goszczą w swoich domach turystów. Gospodynie przygotowują tradycyjne jedzenie, dość ostre, ale pyszne. Najbardziej popularne jest curry z ryżem i rybami, a przysmakiem jest prażone suszone chilli.
Za około 1000 -1500 rupii lankijskich ( 100 rupii to około 2,70 zł) na dobę można znaleźć u rodzin nocleg z wyżywieniem, co sprawia, że wakacje w Sri lance mogą być w zasadzie dość niedrogą i atrakcyjną przygodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook