Ze względów politycznych, Kambodża jest krajem, który dopiero od niedawna funkcjonuje na mapie turystycznej Azji. Zniszczenia, które powstały w tym kraju w tatach siedemdziesiątych, przy okazji Rewolucji Czerwonych Khmerów sprawiły, że kraj przez długie lata był miejscem niebezpiecznym.

Kambodża należy do biedniejszych miejsc w Azji, co sprawia, że szczególnie liczy na turystykę. Państwo ma do zaoferowania gorący klimat, malownicze ruiny z dalekiej przeszłości, kiedy Kambodża była potęgą w tym rejonie Azji. Poza tym wielu turystów wybiera się w tym kierunku skuszonych dzikością przyrody. Dużą ciekawość budzi również kultura tego kraju. Główne kierunki podróży to duże miasta tego państwa, co warto wiedzieć planując swój wyjazd.

Kambodża jest miejscem przystępnym cenowo dla turystów z Polski. Zakwaterowanie i jedzenie nie należy do najdroższych. Jeżeli chodzi o posiłki, niektórzy turyści mogą być zaskoczeni przysmakami kambodżańskiej kuchni. Co ciekawe, jest ona w dużej mierze wynikiem biedy, jak panuje w tym kraju. Podstawą diety mieszkańców jest tu w dużej mierze ryż. Na ulicach można zakupić takie przysmaki jak smażone w cieście pająki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook