Japonia jest dla wielu miejscem, które jest kwintesencją kraju azjatyckiego. Tym, co przyciąga do niej turystów jest przede wszystkim stara i bardzo ciekawa kultura, która w ogromnym stopniu różni się od kultury europejskiej.

Co warto wiedzieć o Japonii?

Japonia obfituje w wiele miejsc, które warto zobaczyć. Kraj ten to przede wszystkim bardzo zaludnione miasta, które znajdują się pomiędzy zalesionymi, górzystymi terenami. Warto wiedzieć, że jest to miejsce, które zlokalizowane jest na styku płyt tektonicznych, co objawia się częstymi trzęsieniami ziemi. Turyści, którzy wybierają się do Japonii powinni zdawać sobie sprawę, że większe i mniejsze trzęsienia ziemi są w tym kraju traktowane tak naturalnie jak zwykłe opady deszczu. Jednak dla osób, które nie nawykły do takich warunków, nawet niewielkie trzęsienie ziemi może okazać się dużym przeżyciem.

Miejsca i klimat

Najbardziej popularne miejsca podróży do tego kraju to Tokio, czy Kioto, choć w innych rejonach również można znaleźć wiele atrakcji. Przed wyprawą do Japonii warto zapoznać się z warunkami klimatycznymi w miejscach, które wydaja nam się ciekawe i zamierzamy je odwiedzić.

Sam kraj jest bardzo zróżnicowany pod względem klimatu – umiejscowiony jest pomiędzy trzema strefami klimatycznymi. Z ciekawostek – na południu Japonii panuje bardzo wilgotny i gorący klimat, jednak kiedy wybieramy się na północ – przykładowo do Sapporo, możemy przygotować się na warunki klimatyczne podobne do naszych polskich.

Japonia – ceny i jedzenie

Pomimo, że Japonia jest bardzo pożądanym miejscem turystycznym, należy zdawać sobie sprawę, że kraj ten nie jest nastawiony na turystykę. Jest to kraj bardzo rozwinięty i bogaty, dlatego przeciętny europejski turysta musi liczyć się ze znacznymi kosztami wyprawy do Japonii. Dla wielu zniechęcające mogą się okazać już same bilety lotnicze. Jeżeli jednak ceny nie są dla nas barierą, Japonia może nam wiele zaoferować.

Jeżeli chodzi o ceny zakwaterowania i ceny posiłków, sytuacja może wyglądać różnie. Musimy liczyć się z tym, że zakwaterowanie nie będzie należało do najtańszych, natomiast jeżeli chodzi o jedzenie na mieście, możemy znaleźć miejsca, w których można zjeść smaczne posiłki w przystępnych cenach. Jest natomiast wiele miejsc, w których jedzenie jest bardzo drogie.

Tradycyjnie Japonia kojarzy się turystom z tradycyjnym sushi i rybą z ryżem, jednak samo sushi nie dominuje w codziennej diecie mieszkańców Japonii. Jest raczej posiłkiem, który spożywany jest okazjonalnie. Znacznie częściej możemy spotkać tempurę, czy kurczaka z ryżem. Japonia jest krajem który słynie z bardzo dużego wyboru świeżych ryb i owoców morza, dlatego będąc w tym kraju warto zdecydować się na włączenie ich do swojej diety. (poczytaj o japońskiej kuchni)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook