Indonezja to przepiękny zakątek świata, który rok rocznie przyciąga miliony turystów ciekawych czekającej tu dzikości i piękna. To państwo w Azji pełne magii, z cudownymi plażami i interesującymi miastami. Warto choć raz je zobaczyć, poczuć i poznać, a także dać się porwać panującej tu atmosferze.

Co warto zobaczyć będąc w Indonezji?

Jedną z niewątpliwych atrakcji jest tu oczywiście archipelag Gili. To raj ulokowany z daleka od reszty świata, z plażami niczym z pocztówek. Przy brzegu można się tu wybrać na nurkowanie z żółwiami, zobaczyć kolorowe rybki i rozpłynąć się w uroczej scenerii zarówno nad jak i podwodnej.

Indonezja to także wulkany. Jest ich tu aż 500, z czego czynnych jest 128. Najbardziej znane to Bromo na Jawie, Rinjani na Lombok, a także Batur na Bali. Kraj ten zachwyca również polami ryżowymi, zielenią oraz uroczymi wioskami. Ludzie są tu życzliwi i uśmiechnięci, co dodatkowo sprawia, że aż chce się tu zostać na dłużej.

Dodatkowymi atrakcjami są niewątpliwie takie perełki jak świątynia Borobudur na Jawie z ponad 500 figurami Buddy, a także liczne parki narodowe i jeziora. Warto przede wszystkim zwiedzić jeden z najpiękniejszych rejonów na trekking, czyli Park Narodowy Gunung Leuser, a także wyspę Siberut, Kutai, Loksado czy okolice jeziora Maninjau i jeziora Toba.

Indonezja to kraj pełen niespodzianek i atrakcji. Znajduje się ona w strefie klimatu równikowego wilgotnego, a niektóre z wysp położone są w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego. Wyróżnia się tu porę deszczową i suchą, z czego ta druga, we wczesnej fazie jest najodpowiedniejsza do odwiedzenia tego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook