Dzika i egzotyczna przyroda, piękne plaże, laguny, czyste wody oceanu, a także tropikalny klimat, który panuje na Filipinach, sprawiają, że kraj ten, co roku przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Co warto zwiedzić podczas wakacji na Filipinach oraz co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do tego azjatyckiego kraju?

Największe atrakcje Filipin i ich wyspy

Podczas wakacji na Filipinach koniecznie trzeba odwiedzić wyspę Palawan, która uznawana jest za najpiękniejsze miejsce na Ziemi. Ta górzysta, porośnięta lasem tropikalnym wyspa, na żywo wygląda jeszcze piękniej niż na pocztówkach. Kolejnymi wyspami, które warto zobaczyć, jest z pewnością wyspa Boracay z wręcz białymi plażami i świetnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych oraz wyspy Bohol, cechujące się tym, że z daleka wyglądają jak ogromne mrowiska.

Będąc na Filipinach, koniecznie odwiedzić trzeba stolicę tego kraju, a więc miasto Manila położone na wyspie Luzon. Wśród atrakcji, które miasto ma do zaoferowania, szczególnie warto zobaczyć zespół fortyfikacji z XVI wieku czy sakralne zabytki takie jak Manila Cathedra. Dla fanów aktywnego spędzania wolnego czasu miasto ma do zaoferowania szaleństwo w parku wodnym Jed’s Island Resort, który prezentuje się naprawdę okazale.

Kolejnym ważnym miastem, jeżeli chodzi o Filipiny, jest Vigan (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Vigan to przepiękne miasto, w którym obejrzeć można przede wszystkim architekturę kolonialną, jak i rdzenno-azjatycką. Wśród wielu ciekawych miejsc w tym mieście wyróżnić można przede wszystkim Katedrę św. Pawła czy dzielnicę Mestizo. Inne miasta Filipin, które każdy turysta zwiedzić powinien to: Zamboanga (zwane „małą Hiszpanią”), Davao z parkiem krokodyli oraz Cebu — miasto portowe oraz centrum kulturowe kraju.

Kiedy zaplanować wczasy na Filipinach

Ze względu na panujący tam klimat i związane z tym monsuny podróż na Filipiny najlepiej planować w okresie od grudnia do maja — panuje tam wówczas pora sucha, sprzyjająca wypoczynkowi i zwiedzaniu.

1 thought on “Filipiny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook