Marzeniem wielu turystów jest spędzenie wakacji w Chinach. Bardzo wiele wycieczek do krajów azjatyckich zatrzymuje się w tym kraju. Tym co przyciąga tu całe rzesze turystów jest bardzo stara i bogata kultura tego kraju, a także równie długa i burzliwa historia.

Chiny – atrakcje i ciekawostki

Chiny to państwo ogromne i bardzo zróżnicowane. Wycieczki turystyczne skupiają się raczej na wielkich miastach. W Chinach można zaobserwować ogromne różnice socjalne i ekonomiczne pomiędzy miastem a wsią. Najczęstsze kierunki podróży do w tym przypadku stolica państwa – Pekin. Niemal wszystkie wycieczki do Chin mają w programie oglądanie muru chińskiego. Całe państwo jest jednak bardzo różnorodne, obfitujące w niezliczone atrakcje turystyczne, że z powodzeniem można spędzić ciekawe wczasy z dala od najbardziej uczęszczanych szlaków turystycznych.

Tym co charakterystyczne dla tego państwa, to olbrzymie zaludnienie. Chińczycy są najliczniejszą nacją na świecie. Kiedy wybieramy za cel podróży duże miasta, musimy liczyć się z bardzo dużym zanieczyszczeniem powietrza, które dla osób żyjących w Polsce może być bardzo odczuwalne.

Kuchnia i ceny w Chinach

Tym co jest bardzo charakterystyczne dla Chin, to przede wszystkim egzotyczna dla przeciętnego Europejczyka kuchnia. Nie jest niczym dziwnym znalezienie w supermarketach szerokiego wyboru rozmaitych insektów, które uważane są tu za przysmak, a dla nas są jedynie ciekawostkami. Jeżeli chodzi o reakcje na turystów z Europy, są tu one bardzo pozytywne. Ludzie należący do rasy białej mogą spotkać się z dużym zainteresowaniem, zwłaszcza na prowincji.

W kwestii cen sytuacja jest tu bardzo zróżnicowana. Wszystko zależy od tego do jakiego miejsca się wybieramy. Na prowincji ceny zakwaterowania i ceny żywności będą dużo niższe, niż ceny w wielkich miastach, jednak w przeciwieństwie do Japonii, Chiny uchodzą za kraj trochę bardziej przystępny cenowo. Nawet w dużych miastach jedzenie nie jest bardzo drogie, z reguły nie ma też problemów z zakwaterowaniem. W Chinach bardzo popularne jest jedzenie na mieście. Kuchnia chińska jest znana i ceniona na całym świecie. Kiedy jednak decydujemy się na spożywanie miejscowych posiłków, dobrze byłoby skorzystać z rekomendacji osób, które sprawdziły dane miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook